KİTAPLARI

İş Dünyası ve Başarı

Para Başarının Mükafatıdır
Benim çocukluğumda çok okunan bir kitap vardı: Üzüntüyü bırak, yaşamaya bak… O zaman yabancı isimlerine alışık olmayan Anadolu insanı bile bu kitabın yazarının ismini..
Ücret Pazarlığı mı? Koyun Pazarlığı mı?
Ücret konusundaki çarpıklığı, “Anasını-Danasını anlatmaya çalışarak” ilk defa 1987 Haziran ayında bir kitap haline getirmiştim. Bu kitap çok ilgi gördü. Ücret konusundaki..
Daha Fazla İş, Daha Fazla Aş
1992 Yılının Ekim ayında Sabah Gazetesi’nin ve Milliyet Gazetesi’nin birinci sayfalarında yer alan başlıklar beni çok etkiledi: Utandıran Rakamlar: 50 Kişilik İşe, 10 Bin Başvuru 52 Kişilik Kadroya..
Sakıp Sabancı / December 15, 2020
Başarı Şimdi Aslanın Ağzında
Bu benim on birinci kitabım. Dört kitabımın ikinci baskıları yapıldı. Para Başarının Mükâfatıdır ismi ile 1985 Kasım ayında yazdığım kitabım ise dört kere basıldı. O kitabımın diğerlerinden farkı..
Hayatı Gezileri ve Dostlukları

İşte Hayatım
35 Yıldır iş hayatının içindeyim. İşlerle birlikte büyüdüm. İşlerle birlikte geliştim. Sadece Sabancı Ailesi’nin işlerinin içinde değil, genç Türkiye’nin ekonomik büyümenin değişik..
İşte Hayatım
BD Eski Başkanı Jimmy Carter’ın yazdığı önsöz: Sakıp Sabancı, iş hayatındaki başarıları ve Türk halkının gelişimine sağladığı katkılardan dolayı, doğal bir lider olarak ülkesinde tartışılmaz bir ün kazanmıştır..
Gönül Galerimden
1985 Yılında gazeteci dostumuz Güneri Cıvaoğlu Güneş Gazetesi’nin yönetimi sorumluluğunu taşıyordu. Bir gün bana dedi ki: “Sayın Sabancı, İşte Hayatım başlığı ile yayınlanan kitabınız ilgi gördü..
Rusya’dan Amerika’ya: Gezdiklerim Gördüklerim
Seyahatten dönene “Yediğin içtiğin senin olsun. Sen bize gezdiğini, gördüğünü anlat” derler. Ben de bugüne kadar yaptığım yurtdışı seyahatlerde “gezdiklerimi, gördüklerimi” ve özellikle..
Hayat Bazen Tatlıdır
Seyahatten dönene “Yediğin içtiğin senin olsun. Sen bize gezdiğini, gördüğünü anlat” derler. Ben de bugüne kadar yaptığım yurtdışı seyahatlerde “gezdiklerimi, gördüklerimi” ve özellikle..
Bıraktığım Yerden Hayatım
Daha önce İşte Hayatım adlı kitapta hayatını anlatan Sakıp Sabancı, kaldığı yerden anlatmaya devam ediyor. İlk kitap ünlü işadamının 1985 yılına kadar yaşadıklarını içeriyordu..
Herşeyin Başı Sağlık
“Babam hazırlıklı değildi. Ölümü kabul etti. ‘Zenginiz diye ölmeyecek miyiz?’ diyordu. Modern tıp tekniğinin, insan ömrüne yeni bir süreç kazandırdığından, o da, bizler de pek haberli değildik..
Türkiye Siyasi ve Ekonomik Tarihi

Gelişen ve Değişen Türkiye
Türkiye devamlı bir değişim içindedir. Bu değişim bizi her gün daha iyiye götürüyor. Türkiye, her gün biraz daha büyüyor. Türk insanı her gün, bir gün önceye kıyasla daha iyi imkânlara kavuşuyor..
Doğu Anadolu Raporu
“Özel Sektör Doğu Anadolu’ya yatırım yapsın. Devlet Doğu Anadolu’ya fabrika kursun.. Böylece hem terör önlenir. Hem göç durur.” Bu çok sık tekrarlanan bir görüş. O kadar çok tekrarlanır oldu ki..
Karikatürlerle Sakıp Sabancı

Sakıpname
Mimar-ressam-karikatürist Güngör Kabakçıoğlu’nun Sakıp Sabancı’ya 70. yaş armağanı olarak hazırladığı bu kitapta, Kabakçıoğlu’nun Sakıp Sabancı’nın yaşamı, hayat görüşü ve gündem yaratan..